The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Lekcije iz preobrazbe

Go down 
Autor/icaPoruka
Kristen Dumbledore
Profesorica preobrazbe
Kristen Dumbledore


Broj postova : 18

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Lekcije iz preobrazbe Left_bar_bleue100/100Lekcije iz preobrazbe Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Lekcije iz preobrazbe Left_bar_bleue2000/30000Lekcije iz preobrazbe Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Lekcije iz preobrazbe Empty
PostajNaslov: Lekcije iz preobrazbe   Lekcije iz preobrazbe Emptyčet oľu 31, 2011 12:00 pm

PRVA GODINA
PRVO PREDAVANJE



Laganim korakom usla sam u ucionicu. Odjednom sva buka je utihnula i ucenici su se okrenuli prema meni. Siroko sam se osmjehnula i obratila se masi ucenika: "Dobar dan djaci! Ja sam Kristen Dumbledore i ove godine cu vam predavati preobrazabe". Nekoliko ucenika se promeskoljilo u svojim klupama a ja sam nastavila: "Kao sto znate preobrazavanje je jako zahtjevna grana magije i zahtjeva dosta vjezbe, koncentracije i truda" - zamahnula sam stapicem i sveska jedne ucenice pretvorila se u pticu koja je poletjela kroz ucionicu. Ucenici su se odusevili a neki su se i nasmijali. "No da ne duzimo, danas cu vam reci nacin na koji ce nastava kod mene funkcionisati. Za domace zadatke cete imati sastave, zadate na odredjene teme, a pored toga imacete i testove." Culo se negodovanje nekolicine ucenika- "Molim vas tisina"-povisila sam ton i nastavila pricati: "Treba da znate da cete imati i jednu ocjenu iz prakticne nastave, tako da tokom casova obratite paznju".
Kada sam zavrsila uvod u cas krenula sam pricati danasnju lekciju. "Pa kada smo zavrsili uvod mogli bismo poceti sa danasnjom lekcijom"-rekla sam i zamahnula stapicem tako da ptica koja je letjela po ucionici opet postala sveska i pala na sto ispred djevojcice. "Preobrazavanje je umijece mjenjanja oblika i velicine raznih objekata, bilo predmeta ili zivih bica. Najvise se koristi pretvaranje nekog predmeta u zivotinju i pretvaranje ljudi i zivotinja u predmete. Tokom sljedecih godina skolovanja uvidjecete da je ovo jedan od najtezih predmeta, ali za one koji se budu trudili nece biti puno tezak"- presla sam pogledom preko ucenika koji su me pazljivo slusali. "Treba da znate, da prilikom preobrazavanja moze doci i do komplikacija. Na primjer ako niste vjesti u koristenju neke carolije moze se desiti da predmet koji preobrazavate ostane polupreobrazen. No postoje i razni napici koji sluze za preobrazavanje, a najpoznatiji je Visesokovni napitak. Isto tako postoje osobe kojima carolije nisu potrebne da bi se preobrazili. Takve osobe nazivaju se metamorfozi i animagusi, a vjerujem da je vecina vas cula za njih." "Da li mi neko od vas moze reci koji zakoni odredjuju granice preobrazavajuce magije"- pogledala sam prema ucenicima, koji su se zgledali. "Oh prije nego sto se neko javi, da vam kazem domaci zadatak. Svako od vas neka mi napise svoj utisak o preobrazavanju na osnovu danasnjeg casa. I da, da napomenem, svi oni koji zele najvece ocjene MORAJU u sastavu imati barem 3 slike" -povisila sam ton kako bi me svi culi a zatim se osmjehnula. "Pa moze li mi neko odgovoriti na pitanje?"
[Vrh] Go down
Kristen Dumbledore
Profesorica preobrazbe
Kristen Dumbledore


Broj postova : 18

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Lekcije iz preobrazbe Left_bar_bleue100/100Lekcije iz preobrazbe Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Lekcije iz preobrazbe Left_bar_bleue2000/30000Lekcije iz preobrazbe Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Lekcije iz preobrazbe Empty
PostajNaslov: Re: Lekcije iz preobrazbe   Lekcije iz preobrazbe Emptysub tra 02, 2011 12:21 pm

PRVA GODINA
DRUGO PREDAVANJE

Laganim korakom usla sam u ucionicu, i buka je odmah utihnula. Ostavila sam stvari na svoj sto i okrenula se prema razredu. "Dobar dan" -rekla sam na kraju i prisla blize njihovim stolovima. "Kao sto znate, prosli cas radili smo opste o preobrazavanju, a danas cemo raditi vrste preobrazavanja" - rekla sam prelazeci pogledom sa jednog ucenika na drugog. "No da pocnemo"- rekla sam i zamahnula stapicem prema tabli na kojoj su se pojavile osnovne teze. "Ovo sa table prepisite". "Postoje dve osnovne vrste preobrazavanja"-pocela sam: "To su samopreobrazavanje i promjene oblika. Samopreobrazavanje je sposobnost odredjenih carobnjaka da sami promjene svoj izgled ili oblik. Promjene oblika su preobrazavanja koja nemaju veze sa preobrazavanjem nas samih, to jest, u tu grupu spada preobrazavanje predmeta, zivotinja i biljaka." - _____ (ime ucenika) moze li malo tise" -opomenula sam je smireno i nastavila pricati: "Samopreobrazavanje se djeli u 2 podvrste, to su samopreobrazavanje snagom volje i samopreobrazavanje snagom magije. Evo pokazacu vam za prvi primjer"- rekla sam i u nekoliko trenutaka sam poprimila oblik orla. Rasirila sam krila i sletila na sto jedne djevojcice koja me je preplaseno pogledala. Zatim sam se vratila na pod i poprimila svoj uobicajeni oblik. Ucenici su se krenuli sasaptavati. "Mir"-povisila sam ton. "Nadam se da cete mi dozvoliti da nastavim sa predavanjem" -rekla sam i nasmijala se. "Promjene oblika se djele na: Preobrazavanje predmeta u predmet"-zamahnula sam stapicem prema pergamentu jedne ucenice i on se pretvorio u knjigu, koju sam zatim vratila u prijasnji oblik. "Zatim preobrazavanje predmeta u zivotinju i obrnuti"- nacinila sam pokret prema svojoj knjizi, izgovorila "Avifors" i knjiga se pretvorila u pticu. "Tu su i preobrazavanje zivotinje u biljku i obrnuto i predmeta u biljku i obrnuto" -zavrsila sam predavanje. "Nadam se da ste napisali teze, i pratili predavanje. Sada mozete ici i vidimo se sljedeci cas"- rekla sam veselo, sjedajuci za katedru.
[Vrh] Go down
Kristen Dumbledore
Profesorica preobrazbe
Kristen Dumbledore


Broj postova : 18

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Lekcije iz preobrazbe Left_bar_bleue100/100Lekcije iz preobrazbe Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Lekcije iz preobrazbe Left_bar_bleue2000/30000Lekcije iz preobrazbe Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Lekcije iz preobrazbe Empty
PostajNaslov: Re: Lekcije iz preobrazbe   Lekcije iz preobrazbe Emptypet tra 08, 2011 3:27 pm

PRVA GODINA
TRECE PREDAVANJE


Polako sam otvorila vrata i usla u ucionicu, punu raspricanih ucenika. Kada su me ugledali svi su utihnuli i usmjerili svoje poglede prema meni. Okrenula sam se prema razredu i prisla blize njihovim stolovima. "Dobar dan!" - pozdravila sam ih i razvukla usne u sirok osmjeh. "Prosli cas radili smo vrste preobrazavanja" -nastavila sam hodajuci pored klupa. "Danas cemo raditi vrste samopreobrazavanja. Kao sto znate, barem oni koji su obratili paznju na proslom casu, ovu kategoriju preobrazavanja smo spominjali u proslom predavanju." Pogledala sam u ucenike, a nekoliko njih je klimalo glavom. "Samopreobrazavanje se djeli u 2 podkategorije" -zamahnula sam stapicem prema tabli na kojoj su se pocele ocrtavati rijeci.
1. Samopreobrazavanje snagom volje
2. Samopreobrazavanje snagom magije
Podjela sam pokazala na tabli. "U samopreobrazavanje snagom volje spadaju animagusi i metamorfozi. Animagusi su osobe koje se snagom volje mogu preobraziti u odredjenu zivotinju. To naravno zavisi od njihovog karaktera. Metamorfozi su osobe koje mogu mjenjati oblik, velicinu i izgled odredjenog dijela svog tijela. No o njima cemo pricati sljedecih godina." -rekla sam i sjela za svoj stol gledajuci ucenike. "Naravno, vi ste vidjeli kako izgleda preobrazba animagusa, proslog casa, a neki od vas mozda su vidjeli i metamorfoze, no to nije sada vazno. Ono sto treba da znate o ovoj podkategoriji je da svaka osoba uz dovoljno truda i vjezbe moze postati animagus, dok metamorfozi ne mogu biti svi. Oni su jako rijetki i radjaju se sa svojom sposobnosti." -ispricala sam im. "Druga podkategorija je samopreobrazavanje snagom magije. Vjerujem da je to svima jasno. Primjer ove vrste preobrazavanja je kada mjenjamo svoj izgled pomocu odredjenih carolija ili napitaka. Tokom ovakvih preobrazbi mozemo si mjenjati boju kose, oblik, izgled i slicno. Ovo je najtezi oblik preobrazavanja i uci se na visim godinama Hogwartsa" -zavrsila sam sa pricom i kucnula stapicem po tabli na kojoj su se pojavile osnovne teze iz ove lekcije. "Molim vas da prepisete ovo, i naucite jer sljedeci cas imate test." -sjela sam za svoj sto i pocela pripremati papire za sljedeci cas dok su ucenici prepisivali lekciju sa table.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lekcije iz preobrazbe Empty
PostajNaslov: Re: Lekcije iz preobrazbe   Lekcije iz preobrazbe Empty

[Vrh] Go down
 
Lekcije iz preobrazbe
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Lekcije iz napitaka.
» Lekcije iz Astronomije
» Lekcije SzMS-a.
» Lekcije iz Povijesti magije
» Lekcije iz bezjačkih studija za I. stupanj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
The Wizardring World :: Lekcije.-
Forum(o)Bir: