The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!

Početna stranicaPortalCalendarFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Lekcije iz bezjačkih studija za I. stupanj

Go down 
Autor/icaPoruka
Christine von Cahill
Profesorica aritmancije i bezjačkih studija

Broj postova : 80

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
100/100  (100/100)
Novci:
1402/30000  (1402/30000)

PostajNaslov: Lekcije iz bezjačkih studija za I. stupanj   čet oľu 31, 2011 6:08 pm

1 PREDAVANJE:UVOD-Bezjačke studije

Ušla sam u učionicu I. stupnja i nasmješeno pozdravila učenike:
-Dobar dan djeco!Moje ime je Christine von Cahill i predavati ću vam bezjačke studije.Po prirodi sam vesela,opuštena i malo je toga što me može naljutiti.A nerad,neposluh,drskost i lijenost prvi su na popisu.Takve ću učenike kažnjavati.-rekla sam odlučno i ozbiljno.Ipak,nisam ih željela prestrašiti,pa sam nastavila:-Ali,budete li na mojim satovima slušali,pitali kada vam nešto nije jasno,redovito pisali zadaće i imali pozitivan odnos prema radu,odlično ćemo se slagati i bit ćete nagrađeni.-završila sam s osmjehom na licu.
-Krenimo,dakle!Izvadite pera i pergamente i zapisujte ono što ću vam govoriti.-rekla sam i pričekala da svi izvade pera i pergamente.-Napišite naslov "Bezjačke studije".Dakle,bezjačke studije,to je znanost o bezjacima.Kao što znate,bezjaci su ljudi koji ne mogu čarati ni uz pomoć štapića.Na satovima bezjačkih studija proučavamo bezjake,njihov život,školovanje,način na koji se snalaze bez magije.-završila sam s diktiranjem i nastavila:
-To bi bilo to za prvi sat,a za zadaću odogovorite na sljedeća pitanja:

1.Što su bezjačke studije?
2.Što se na tom predmetu uči?

Za svaki točan odgovor dobivate po 2 boda,za netočne ne dajem ništa,a za doslovno prepisane iz predavanja oduzimam po 2 boda.Eto,za danas smo gotovi,zadaću mi šaljite u PP do 5.4.2011. u ponoć,s naslovom Zadaća iz BS-a 1.Naknadno poslane zadaće ne uvažavam!
Vidimo se sljedeći put!-pozdravila sam učenike i izišla iz učionice dok je hodnicima odjekivao rezak zvuk školskog zvona.

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://harry-potter-series.forumotion.com/
Christine von Cahill
Profesorica aritmancije i bezjačkih studija

Broj postova : 80

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
100/100  (100/100)
Novci:
1402/30000  (1402/30000)

PostajNaslov: Re: Lekcije iz bezjačkih studija za I. stupanj   sub tra 02, 2011 4:26 pm

2. PREDAVANJE:Bezjaci

Ušla sam u učionicu i pozdravila svoje učenike:
-Dobro jutro,čarobnjaci moji i vještice!Jeste li spremni za rad?-upitala sam.
-Da!-odgovorili su mi uz smijeh.
-Pa,za početak vas neću previše gnjaviti teškim definicijama,pogotovo zato što ih u ovom predmetu i nema mnogo.Neću reći 'nema ih' jer se ipak radi o bezjacima,a oni su pomalo komplicirana bića.-započela sam predavanje-Svi znate da na svijetu postoje dvije 'vrste',ajmo to tako reći,ljudi.Bezjaci i čarobnjaci.Dok se čarobnjačka rasa dijeli na vještice i čarobnjake,bezjačka se dijeli na muškarce i žene.Bezjaka ima svugdje,pa tako i u našoj školi.Bezjaka ima više nego čerobnjaka iz vrlo jednostavnog razloga:u srednjem su vijeku vještice i čarobnjake masovno ubijali.Istina,neki bi se izvukli,ali neki ne bi imali toliko sreće.Iz tog se razloga i danas od njih skrivamo.-završila sam.
-Pa,imate li nekih pitanja?Zanima li vas nešto što nisam rekla?-upitala sam sa smješkom.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://harry-potter-series.forumotion.com/

Lekcije iz bezjačkih studija za I. stupanj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.