The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!

Početna stranicaPortalCalendarFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Lekcije iz Povijesti magije

Go down 
Autor/icaPoruka
Ema Riddle
Profesorica astronomije i povijesti magije

Broj postova : 126

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
100/100  (100/100)
Novci:
1895/30000  (1895/30000)

PostajNaslov: Lekcije iz Povijesti magije   sub tra 02, 2011 12:40 pm

Prva godina
Prvo predavanje:

Povijest magije

Ušla sam u učionicu.Svi učenici su gledali prema meni nasmiješeno.
'Zdravo ja sam Ema Riddle vaša profesorica Povijesti magije.Od vas očekujem mnogo (rad,disciplinu,aktivnost i rađenje domaćih zadataka).Ocjenjivaću vas pravedno prema zaslugama..Nadam se da ćemo se lijepo družiti.Kako nebi gubili vrijeme krenimo s prvom lekcijom.

Povijest magije je kao nauka jako teška.Proučavanje povijesti čarobnjačke zajednice. Povijest magije obvezan je predmet od prve do pete godine školovanja, a nakon toga učenik može nastaviti slušati predmet ako dobije dovoljnu ocjenu iz ČAS-a..Povjest magije je magijsko-socijalni predmet,koji proučava događaje u prošlosti,nečije biografije,predmete i magična mjesta.Povjest magije je jedna od najstarijih nauka na svijetu (tj. u magijskom svijetu),kojoj su podpomogli mnogi magijski historolozi širom svijeta.Povjest magije se jos dijeli na nekoliko grana,ali o tome ćemo kasnije.

Kada su završili s pisanjem okrenula sam im se i rekla:'Za domaću zadaću morate napisati sastav 'Šta očekujem od Povjesti magije'.Zadaću šaljete meni na PM.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Ema Riddle
Profesorica astronomije i povijesti magije

Broj postova : 126

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
100/100  (100/100)
Novci:
1895/30000  (1895/30000)

PostajNaslov: Re: Lekcije iz Povijesti magije   sri tra 06, 2011 9:22 pm

Druga godina
Prvo predavanje

'Ušla sam u učionicu.Učenici su me gledali nasmiješeno.Zdravo ja sam Ema Riddle i predavaću vam Povijest magije.Od vas očekujem mnogo toga (rad,disciplinu,aktivnost i rađenje domaćih zadataka).Ocjenjivaću vas pravedno prema zaslugama.Nadam se da ćemo se lijepo družiti.
Kako nam je ovo prvi čas neću vas mnogo zamarati.Ponavljaćemo lekcije od prošle godine.Znači da ponovimo: Povjest magije je jako teška nauka tj. magijski predmet,koji proučava događaje u prošlosti,nečije biografije,predmete i magična mjesta.
Ovaj dvorac u kojem se mi nalazimo naziva se Hogwarts.Naravno to svi znate-osmijehnula sam se.Hogwarts je jedina veća škola magije, koja čarobnjacima nudi da postanu potpuno obučeni u korištenju magije tj. škola vještičarenja i čarobnjaštva.Četiri osnivača Hogwartsa, čarobnjačke škole u su Godric Gryffindor, Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw i Salazar Slytherin. Živjeli su u 10. vijeku u Britaniji. Bili su četvero najvećih čarobnjaka svog vremena.Domovi u Hogwarts su dobili ime po osnivačima tj.
o Gryffindor, vrli i hrabri, osnovao ga je Godric Gryffindor
o Hufflepuff, pravedni i odani, osnovala ga je Helga Hufflepuff
o Ravenclaw, mudri i pametni, osnovala ga je Rowena Ravenclaw
o Slytherin, ambiciozni i prepredeni, osnovao ga je Salazar Slytherin..
[Vrh] Go down
Korisnički profil

Lekcije iz Povijesti magije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.