The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!

Početna stranicaPortalCalendarFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Lekcije iz napitaka.

Go down 
Autor/icaPoruka
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa

Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
100/100  (100/100)
Novci:
2000/30000  (2000/30000)

PostajNaslov: Lekcije iz napitaka.    sri oľu 30, 2011 10:49 pm

Prva godina;
- Prvo predavanje.

~ Ušla sam u učionicu i pogledom prešla preko učenika. Osmjehnula sam se gledajući u njihova preplašena lica.
'Zdravo,ja sam Emmeline Belikov i predavat ću vam Napitke. Bit ću stroga kao profesorica,ali nemate razloga za brigu ako svoje zadatke budete obavljali na vrijeme i ako budete znali ono što od vas tražim.Ocjenjivat ću vas pravedno i onako kako zaslužujete.Nadam se da ćemo se ugodno družiti ove godine',rekla sam uz još jedan topal osmijeh.

'Danas odmah počinjemo s lekcijama. Naučit ću vas osnovama napitaka i njihovoj svrsi. Možete zapisati bilješke o ovom što vam govorim,ali i nemorate. No,da vas upozorim! Sve ovo što kažem će biti u testu! Pa da počnemo:

-Čarobni napici su smesa sastojaka pomesanih tacno odredjenim redoslijedom i u tacno odredjenim mjerama masa koji cine jedinstvenu magicnu tekucinu ,obicno u tecnom stanju.
-Carobni napici imaju moc promeniti unutrasnja osecanja i misli osobe koja ih popije, navesti je na radnje koje nikada ne bi poduzela u svesnom stanju, promeniti njen spoljasnji oblik i karakteristike izgleda, pa i usmrtiti onog ko popije.'

Završila sam i sačekala da zapišu moje posljednje riječi,okrenula sam se ka tabli i zamahnula štapićem.
'Na tabli se nalazi teba za sastav koji treba da uradite za domaću zadaću. Pošaljite mi ga poštom najkasnije do 23. u mjesecu !',rekla sam na na tabli se pojavila rečenica :

'Moj utisak o prvom času Napitaka!'

Kada su zapisali temu,rekla sam:'Šta mi vi još možete reći o napitcima?Kako se spravljaju i gdje? Koja je njihova svrha?'. Sačekala sam njihove odgovore.

[Vrh] Go down
Korisnički profil

Lekcije iz napitaka.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.