The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Učionica za prvu godinu

Go down 
Autor/icaPoruka
Amorphous Potter
Ravnatelj, starješina Gryffindora i Hufflepuffa, profesor čarolija i oklumencije
Amorphous Potter


Broj postova : 1124

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Emptysri oľu 30, 2011 11:40 pm

Učionica za prvu godinu 11111110
[Vrh] Go down
https://hogwarts-123.forumcroatian.com
Amorphous Potter
Ravnatelj, starješina Gryffindora i Hufflepuffa, profesor čarolija i oklumencije
Amorphous Potter


Broj postova : 1124

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Emptypet tra 01, 2011 4:21 pm

Ušao sam u učionicu i došao do profesorskog stola. Lagano sam izvukao stolicu i sjeo. Učenici su me srdačno pozdravili. Nakon što su svi mirno sjeli i ušutili obratio sam im se ''Dobar dan učenici. Dobro došli na sat čarolija. Moje ime je Amorphous Potter i ja sam ravnatelj Hogwartsa i ujedno profesor čarolija. Ono što očekujem od vas je da budete aktivni na satu, redovito izvršavate svoje obaveze i redovito pišete zadaće i testove. Znate kako se kaže ''Čist račun duga ljubav''- rekao sam im, a oni su se nasmješili.

Okrenio sam se prema stolu i uzeo jedan papir, a zatim im rekao ''Za prvi sat našeg druženja pripremio sam vam jedan mali tekst o tome što su čarolije.'' Počeo sam čitati s papira: ''Dakle, čarolije su vještina kontroliranja predmeta i stvaranje raznih ''čudesa'' izgovaranjem prave inkantacije i pravilnog zamaha štapićem.'' Spustio sam papir na stol i rekao: ''To znači da ako želimo uspješno izvesti neku čaroliju da moramo naučiti kako pravilno izgovarati pojedine čarolije i kako precizno zamahnuti štapićem, a sve ćemo to vježbati za vrijeme praktične nastave'' pojasnio sam im.

Zatim sam nadodao: ''Također ću vam odmah zadati domaću zadaću koju mi morate poslati na PM do kraja drugog polugodišta. A vaša domaća zadaća je da napišete sastav na temu:

I. Moja najdraža čarolija.
II. Što očekujem od nastave čarolija?
III. Ja kao profesor čarolija.

Izaberite jednu temu i sažeto ju napišite. Ocjenjujem dužinu sastava, kompoziciju sastava, urednost sastava i svrhu sastava'' lijepo sam im obrazložio.

Zatim sam se sjetio još nešto reći: ''Ako imate kakvo pitanje i ako vam što nije jasno možete me potražiti u mom kabinetu.''
[Vrh] Go down
https://hogwarts-123.forumcroatian.com
Amorphous Potter
Ravnatelj, starješina Gryffindora i Hufflepuffa, profesor čarolija i oklumencije
Amorphous Potter


Broj postova : 1124

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Emptypet tra 08, 2011 11:56 am

Kasnio sam na sat pa sam potrčao. Kada sam ušao u učionicu vidio sam da se djeca gađaju papirićima i skaču. Proderao sam se kako bi me doživjeli jer očito me nitko nije bio vidio kada sam ušao. Zatim su svi sjeli na svoja mjesta i ušutjeli. Rekao sam: ''Nemojte da se ovo opet ponovi jer sljedeći puta sljede kazne. A sad da vam lažem za današnji plan nastave. Danas ćemo imati dva sata odjednom i bavit ćemo se podjelom čarolija i neoprostivim kletvama.

Prvo ću početi pričati o podjeli čarolija.'' Učenici su se udobno smjestili, a zatim sam počeo pričati: ''Čarolije dijelimo na dobronamjerne i zlonamjerne čarolije. Dobronamjerne čarolije koristimo svakodnevno u obavljanju kućanskih poslova. Osim toga možemo te čarolije koristiti na mnoge druge načine. Ali najbitnije je da nam te čarolije služe kako bi nam pripomogle i olakšale poslove. Vidari se isto služe dobronamjernim čarolijama pomažući čarobnjacima i vješticama da ozdrave. A suprotno od dobronamjernih čarolija su zlonamjerne. Te čarolije su iznimno opasne i svrha je da naude žrtvi. Takve čarolije najviše koriste mračni čarobnjaci. Čarolije mogu ozljediti žrtvu ili ju čak i ubiti. Takve čarolije se još dijele na uroke i kletve. O tome ćete nešto više naučiti na satovima Obrane od mračnih sila. Dakle sada znamo podjelu čarolija, a sada ću vam ispričati za neoprostive kletve. Takvih kletvi ima tri, a to su: Imperio, Crucio i Avada Kedavra. Imperio obuzima žrtvu i stavlja ju pod kontrolu onoga koji je na žrtvu bacio tu kletvu. Crucio muči žrtvu i stvara nepodnošljive bolove. Avada Kedavra stvara trenutnu smrt. Ako izvedete i jednu od ove tri čarolije idete ravno u Azkaban. Naravno vi ste premladi da bi mogli znati ove čarolije. Na četvrtoj godini posebno ćete izučavati svaku kletvu tako da se ne brinete o ovome. E tako dakle odradili smo naš današnji posao. Ako vas što zanima možete ne potražiti u mom kabinetu. I htio bih vam još reći da si zapišete nešto najbitnije od ovoga danas što ste čuli.''

Učenici su izvadili svoja pera i tintu i počeli zapisivati.
[Vrh] Go down
https://hogwarts-123.forumcroatian.com
Amorphous Potter
Ravnatelj, starješina Gryffindora i Hufflepuffa, profesor čarolija i oklumencije
Amorphous Potter


Broj postova : 1124

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Emptysub tra 09, 2011 8:20 pm

''Dobar dan učenici'' rekao sam ušavši u razred. ''Danas ćemo imati test koji će obuhvaćati gradivo koje smo do sada naučili. Testove mi pošaljite najkasnije do kraja drugog polugodišta'' rekao sam te im podijelio testove.

Učionica za prvu godinu Pergam11
[Vrh] Go down
https://hogwarts-123.forumcroatian.com
Sponsored content





Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Empty

[Vrh] Go down
 
Učionica za prvu godinu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu.
» Učionica za prvu godinu.
» Učionica za prvu godinu.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
The Wizardring World :: Čarolije.-
Forum(o)Bir: