The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Učionica za prvu godinu

Go down 
Autor/icaPoruka
Ema Riddle
Profesorica astronomije i povijesti magije
Ema Riddle


Broj postova : 126

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue1895/30000Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (1895/30000)

Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Emptyčet oľu 31, 2011 3:18 pm

Učionica za prvu godinu 400px-Astronomy_classroom
[Vrh] Go down
Ema Riddle
Profesorica astronomije i povijesti magije
Ema Riddle


Broj postova : 126

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue1895/30000Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (1895/30000)

Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Emptysri tra 06, 2011 8:47 pm


'Zdravo ja sam Ema Riddle i predavaću vam Astronomiju.Od vas očekujem rad,disciplinu,aktivnost na času,rađenje domaćih zadaća.Ocjenjujem pravedno prema zaslugama.Da ne gubimo vrijeme počinjemo s prvom lekcijom:

Astronomija(od grč. astronomia = astros+nomos) je jako zanimljiva nauka.Bavi se proučavanjem svemira,nebeskih tjela i još mnogo toga.Astronomija je drevna nauka koja proucava sve ono što se nalazi van Zemlje i njene atmosfere.Ona je i vjerovatno jedna od najstarijih prirodnih nauka čiji počeci sežu u daleku prošlost. Rana astronomija se zasnivala na posmatranju i predviđanju kretanja vidljih nebeskih tijela, naročito planeta i zvijezda.
Na Hogwartsu se uči od prve do sedme godine. Časovi astronomije se održavaju na vrhu najvišeg tornja i to samo nocu. Astronomija i dalje nije potpuno proučena nauka. Postoji mnogo toga što niko do sada nije otkrio. Astronomija se i povezuje sa proricanjem sudbine. Kentauri su jedni od retkih koji se bave gledanjem u budućnost kroz nebeska tijela i njihova kretanja. Najzanimljivije pitanje je ,,Šta je konačna sudbina svemira?’’.Naučnici koji se bave astronomijom se zovu astronomi.

Za domaću zadaću napišite sastav 'Moj prvi čas astronomije' koji ćete meni posalti na PM.
[Vrh] Go down
Ema Riddle
Profesorica astronomije i povijesti magije
Ema Riddle


Broj postova : 126

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue1895/30000Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (1895/30000)

Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Emptyned tra 10, 2011 7:19 pm

Podjela astronomije
Trčeći uletila sam u učionicu.Zakasnila sam par minuta.Učenici su se nalazili na njihovim mjestima.Srdačno su me pozdravili,a ja se izvinila što kasnim.'Uredu,zbog malog kašnjenja odmah da počnemo s lekcijom..Znači prošli čas smo radili definicije astronomije,a danas radimo njenu podjelu..Astronomija se prema predmetu izučavanja djeli na:
- Astronomiju Sunca
- Planetarnu astronomiju:
- Zvezdanu astronomiju
- Galakticku astronomiju
- Vangalakticku astronomiju
- Kosmicku astronomiju.
Astronomiju tradicionalno dijelimo prema promatranom dijelu elektromagnetskog spektra:
- Optička astronomija: astronomija u dijelu elektromagnetskog spektra vidljivog ljudskim okom (valne duljine 400 - 800 nm).
- Infracrvena astronomija: astronomija u infracrvenom dijelu elektromagnetskog spektra (valne duljine 700nm - 1mm) .
- Radio astronomija: astronomija koja koristi instrumente slične radio/televizijskim antenama za istraživanje u području elektromagnetskih valova centimetarske i milimetarske duljine (valne duljine 30cm - 1mm).
- Astronomija u području visokih energija ili astronomija u rendgenskom (X), ultraljubičastom i gama elektromagnetskom spektru:
o Rendgenska astronomija - (valne duljine 5pm -10nm)
o Astronomija u ultraljubičastom području - (valne duljine 380nm - 10nm}
o Astronomija gama zraka.
To bi bilo sve za danas vidimo se sljedeći čas.
[Vrh] Go down
Ema Riddle
Profesorica astronomije i povijesti magije
Ema Riddle


Broj postova : 126

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue1895/30000Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (1895/30000)

Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Emptyned tra 10, 2011 7:49 pm

'Zdravo'pozdravila sam učenike i sjela za profesorski stol.Dragi moji danas radimo Sunčev sustav.To je jako važna lekcija i molila bih da pozorno pratite dok objašnjavam.Krenimo s lekcijom:
Sunčev sustav je područje u svemiru koje čini barem jedna zvijezda i objekti koji se kreću u određenoj orbiti oko te zvijezde. Ti objekti mogu biti: asteroidi, kometi, prirodni sateliti, planeti i slično.
Izraz se obično koristi za naš sustav, u kojem je Zemlja. Da se izbjegne zbrka, drugi sunčevi sustavi nazivaju se planetarni sustavi.U većini drugih jezika (vidi poveznice) naziv je izveden iz riječi Sol, što je latinsko ime za Sunce.Sunce pripada zvijezdama spektralne klase G2, gdje 99.86% mase sustava otpada na masu zvijezde.
- Planeti su osam tijela u Sunčevu sustavu. Navodimo ih prema udaljenosti od Sunca, od najbližeg do najdaljeg: Merkur, Venera, Zemlja, Mars, Jupiter, Saturn, Uran i Neptun.
o Poveća tijela koja kruže oko planeta su prirodni sateliti ili mjesec
o Prašina i druga sitna tijela kruže oko planeta, od čega nastaju planetarni prstenovi.
o Svemirski otpad su komadi ili tijela koja su ljudskog porijekla i vecinom se nalaze u orbiti oko planeta Zemlje.
o Planetisimali.
- Asteroidi
- Komete
- Kentauri su ledena nebeska tijela nalik na komete koja imaju nešto manje ekscentričnu orbitu, koja im omogućava da se zadrže u području između Jupitera i Neptuna.
- Trans-Neptunska tijela
o Kuiperov pojas je pojas u obliku diska koji se prostire iza planeta Neptuna u širini od 30 AU do 50 AJ od Sunca. Jedan od većih objekata ovoga pojasa je i bivši planet Pluton.
o Oortov oblak je hipotetični pojas koji se prostire od 50,000 do 100,000 AJ od Sunca. Vjeruje se da je ova oblast izvor kometa s dugim periodima.
- Zodijačka svjetlost
- Svemirska prašina
To bi bilo sve za danas.Učite jer sljećeći sat imate test.
Doviđenja,vidimo se sljedeći sat
[Vrh] Go down
Ema Riddle
Profesorica astronomije i povijesti magije
Ema Riddle


Broj postova : 126

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu Left_bar_bleue1895/30000Učionica za prvu godinu Empty_bar_bleue  (1895/30000)

Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Emptyčet tra 14, 2011 6:34 pm

Test

1.Šta je astronomija i čime se bavi?
2.Koje je najzanimljivije pitanje astronomije?
3.Kako se astonomija djeli prema predmetu izučavanja?
4.Šta je Sunčev sustav?
5.Nabroj planete po redu!
6.Opišite mi Oortov oblak!


Test šaljete meni na PM!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Učionica za prvu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu   Učionica za prvu godinu Empty

[Vrh] Go down
 
Učionica za prvu godinu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Učionica za prvu godinu.
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu.
» Učionica za drugu godinu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
The Wizardring World :: Astronomija.-
Forum(o)Bir: