The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Učionica za prvu godinu.

Go down 
Autor/icaPoruka
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa
Emmeline Belikov


Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptysri oľu 30, 2011 10:13 pm

Učionica za prvu godinu. Potion_Class
[Vrh] Go down
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa
Emmeline Belikov


Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptysub tra 02, 2011 8:16 pm

~ Ušla sam u učionicu i pogledom prešla preko učenika. Osmjehnula sam se gledajući u njihova preplašena lica.
'Zdravo,dobro došli na vaš prvi čas napitaka.Ja sam Emmeline Belikov i predavat ću vam ovaj predmet,nadam se,do kraja vašeg školovanja.Bit ću stroga kao profesorica,ali nemate razloga za brigu ako svoje zadatke budete obavljali na vrijeme i ako budete znali ono što od vas tražim.Ocjenjivat ću vas pravedno i onako kako zaslužujete.Nadam se da ćemo se ugodno družiti ove godine',rekla sam uz još jedan topal osmijeh.

'Danas odmah počinjemo s lekcijama. Naučit ću vas osnovama napitaka i njihovoj svrsi. Možete zapisati bilješke o ovom što vam govorim,ali i nemorate. No,da vas upozorim! Sve ovo što kažem će biti u testu! Pa da počnemo:

-Čarobni napici su smesa sastojaka pomesanih tacno odredjenim redoslijedom i u tacno odredjenim mjerama masa koji cine jedinstvenu magicnu tekucinu ,obicno u tecnom stanju.
-Carobni napici imaju moc promeniti unutrasnja osecanja i misli osobe koja ih popije, navesti je na radnje koje nikada ne bi poduzela u svesnom stanju, promeniti njen spoljasnji oblik i karakteristike izgleda, pa i usmrtiti onog ko popije.'

Završila sam i sačekala da zapišu moje posljednje riječi,okrenula sam se ka tabli i zamahnula štapićem.
'Na tabli se nalazi teba za sastav koji treba da uradite za domaću zadaću. Pošaljite mi ga poštom najkasnije do 23. u mjesecu !',rekla sam na na tabli se pojavila rečenica :

'Moj utisak o prvom času Napitaka!'

Prepisali su naslov a ja sam ustala. "To bi bilo sve za vaš prvi sat.Doviđenja!",rekoh i napustih učionicu.

[Vrh] Go down
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa
Emmeline Belikov


Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptypon tra 11, 2011 4:15 pm

"Dobar dan!",rekla sam ulazeći u učionicu. "Spremite svoje pergamente i pera jer danas radimo novu lekciju,koja je jako važna.".
Prišla sam tabli i zamahnula štapićem a na njoj se pojavio naslov : ' Podjela napitaka'
"Da li mi,prvo, neko može nešto reći o podjeli napitaka?",upitala sam prešavši pogledom preko sviju. Jedna curica u zadnjem redu je podigla sramežljivo ruku.
"Izvoli",rekla sam s osmjehom.
" Napitci se dijele na one koji imaju djelovanja na čovjeka i one koji imaju djelovanja na životinje",rekla je u jednom dahu,očito preplašena.
"Tako je",rekla sam uz ohrabrujuć osmijeh.
" Napitci se dijele,kako je vaša kolegica upravo rekla, na:

- Napitke koji imaju uticaj na čovjeka
-otrovi
-protuotrovi
-moderatori unutarnjih misli i osjećaja
-moderatori vanjskog izgleda čovjeka

- Napitke koji imaju uticaj na životinje
-otrovi
-protuotrovi
-moderatori vanjskog izgleda životinja. ",izdiktirala sam to i pričekala da prepišu.

"Ovo vam je osnovna podjela napitaka,i očekujem od vas da ovo dobro naučite! Bez znanja ove podjele ne možete nastaviti dalje sa napitcima. ",rekla sam oštro. "Savjetujem vam da se počnete pripremati za test,jer će biti ubrzo!",rekla sam pokupila svoje stvari i sa brzim "Doviđenja!" izišla iz učionice.



[Vrh] Go down
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa
Emmeline Belikov


Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptypon tra 11, 2011 9:49 pm

"Zdravo",pozdravila sam učenike ulazeći u učionicu. Oni su mi uzvratili pozdrav s osmjehom. Prešla sam pogledom preko sviju u utvrdila da su svi prisutni,pa počela da predajem.
"Danas nastavljamo s gradivom",rekla sam i nasmiješila se vidjevši poneko uzbuđeno i poneko smoreno lice. "Sljedeći čas imate test,tako da vam preporučujem da me pažljivo slušate i da počnete učiti.Očekujem najbolje ocjene",rekla sam a oni su sada slušali s više pažnje.

"Kao što sam i rekla,danas nastavljamo s lekcijama. No prvo , da li mi neko može reći u čemu se pripravljaju napici?" , upitala sam i prešla pogledom preko sviju,čekajući odgovor.
Nekoliko sramežljivih ručica se podiglo u zrak. "Izvoli",rekla sam pjegavom dječaku u drugom redu.
Sramežljivo se podigao u mjestu i rekao : " Napici se spravljaju u kotlićima".

"Tačno tako!",rekla sam s širokim osmjehom. "Vjerujem da sada predpostavljate šta danas radimo! ",prišla sam tabli i pri vrhu napisala naslov :
KOTLIĆI

"Čarobni napitci se spravljaju u kotlićima, koji mogu biti proizvedeni u različitim veličinama, te biti izrađeni od različitih materijala. Sada ćemo navesti podjelu kotlića:

1. PO VELIČINI
Veličina kotlića može sezati od minijaturnih (za spravljanje napitaka koji iziskuju minimalnu količinu konzumacije kako bi djelovali), pa do gigantskih, koji su predviđeni za spravljanje velike količine napitka u jednom mahu zbog vrlo teških priprema i dugotrajnog procesa kroz koji svi sastojci moraju proći kako bi djelovali u zadanoj smjesi (Čarobni napitci uglavnom u sebi imaju zaštitu protiv kvarenja, te mogu potrajati mjesecima, pa i godinama ako ih se drži na mjestu gdje su zaštićeni od isparavanja).
Njihova veličina kreće od standardne veličine broj 1 do veličine broj 5. Učenici Hogwartsa dužni posjedovati kotlić standardne veličine 2.

2. PO MATERIJALU OD KOJIH SU IZRAĐENI
Kotlići mogu biti izrađeni od različita materijala, kao što su bakar, bronca, kositar, srebro, pa čak i zlato. Većina Čarobnih napitaka uglavnom nemaju posebno pravilo u kotliću kojeg materijala moraju biti spravljeni, ali postoje i rijetki Napitci koji iziskuju toliku preciznost u sastojcima, da ih je preporučljivo spravljati u kotlićima izrađenim od najfinijih materijala kao što su srebro i zlato, jer kod grubljih materijala postoji mogućnost od miješanja i ljuštenja slojeva materijala sa sastojcima, i u tom slučaju djelovanje Napitka bi bilo smanjeno ili čak potpuno izgubljeno.
Učenici u Hogwartsu dužni su posjedovati kotlić izrađen od kositra."

Kada su zapisali sve, još sam ih jednom podsjetila na test i izišla iz učionice.
[Vrh] Go down
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa
Emmeline Belikov


Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptyčet tra 14, 2011 10:41 pm

Test!

1. Šta su šarobni napici?
2.Koja je njihova moć?
3.Kako se napitci dijele?
4.U čemu se spravljaju napici?
5. Kako se dijele kotlići?
6.Kakva može biti veličina kotlića?
7.Koju veličinu kotlića koriste učenici Hogwartsa?
8.Od kojih sve materijala mogu biti građeni kotlići?
9.Zašto se koriste kotlići od zlata i srebra?
10.Kakav kotlić treba da posjeduju učenici Hogwarsta?



~Odgovore mi šaljite u PM!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Empty

[Vrh] Go down
 
Učionica za prvu godinu.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Učionica za prvu godinu.
» Učionica za drugu godinu.
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
The Wizardring World :: Čarobni napici.-
Forum(o)Bir: