The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Učionica za prvu godinu.

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Sierra Monive
Starješina Ravenclawa, profesorica skrbi za magična stvorenja
Sierra Monive


Broj postova : 151

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/11Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/11)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue1997/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (1997/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptypet tra 01, 2011 10:56 am

Ovdje će se održati nastava prve godine.


Zadnja promjena: Sierra Monive; pet tra 01, 2011 11:14 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sierra Monive
Starješina Ravenclawa, profesorica skrbi za magična stvorenja
Sierra Monive


Broj postova : 151

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/11Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/11)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue1997/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (1997/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptypet tra 01, 2011 10:57 am

Pogledom sam prelazila preko učenika koje sam prvi put vidjela. Svi su izgledali isto: bili su mali i preplašeni. Osmijehnula sam im se.
''Dobrodošli na prvo predavanje Brige o Magijskim stvorenjima. Nadam se da će vam se ovaj predmet svidjeti i da ćete svi uživati.''

''Danas ćemo napraviti uvod u BoMS te obraditi jedno magično biće. Izvadite svoja pera i zapisujte ono što vam govorim.'', rekla sam i pojavila se mala zbrka, sve dok svi nisu imali pera i pergamente pred sobom. Shvatila sam da ne trebam duljiti, a ni razmaziti ih, pa sam odmah počela. ''Jeste? U redu. Dakle, magizoologija. To je znanost koja se bavi proučavanjem magičnih stvorenja, a sama je riječ izvedenica iz 'magično' i 'zoologija'. Magična stvorenja dijelimo na 5 kategorija:

1.dozlaboga dosadan
2.bezopasan/pripitomljavanje moguće
3.komponentni čarobnjaci ne bi trebali imati poteškoća
4.opasan/samo za stručnjake
5.ubija čarobnjake/dresiranje i pripitomljavanje nemoguće.''

''Tijekom svih 7 godina ćemo naučiti ponešto o bićima iz svake kategorije. Sada vas molim da pođete za mnom.'', povela sam učenike sa sobom, povremeno se ogledavajući iza sebe da se uvjerim kako me svi prate. Izašli smo iz dvorca van, gdje nas je dočekalo omamljujuće sunce, te se zaputili prema istoku.
Dovela sam ih to mjesta u šumi, i rekla:”Ovaj predmet neće biti kao većina ostalih. On će se održavati na zemljištu Hogwartsa, na upravo ovom označenom prostoru. Ovdje ćete dolazizi za vrijeme važih časova.” Rekla sam i nasmiješila im se. “Ne trpim kašnjenje, nedostatak discipline i pogotovo mrzim ne rad. Dakle, kada ste se već odlučili za ovaj predmet, budite aktivni” ozbiljno sam rekla. Zatim sam se nasmiješila jer ipak nisam htjela da ostavim previše strog dojam:”To je bilo sve za danas. Zadaće nemate. Imate još 15 slobodnih minuta, uživajte.” Rekla sam i krenula nazad prema dvorcu.

[Vrh] Go down
Rosalie Granger
Prva godina



Broj postova : 30
Lokacija : Hufflepuff

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue0/100Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (0/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptypet tra 01, 2011 8:27 pm

Pazljivo sam pratila sta profesorica govori ! Predavanje je bilo jako zanimljivo.zadace nismo imali a onih 15 minuta sam dobro iskoristila !
[Vrh] Go down
Sarah Diggory
Prva godina



Broj postova : 5
Lokacija : gry :D

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue0/100Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (0/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptypet tra 01, 2011 8:33 pm

Slusala sam profesoricu, predavanje je bilo jako zanimljivo! Bili smo sretni sto nesmo imali zadace ! Profesorica nas je malo uplasila, ali kasnije smo svatili da je jako dobra! Profesorica nam je dala 15 minuta da ostanemo poslije nje, i jako nam je bilo lijepo ! Udisali smo svijez zrak, i malo porazgovarali zajedno o nastavi i cjelokupnom dojmu !
[Vrh] Go down
Bella Diggory
Prefekt, prva godina
Bella Diggory


Broj postova : 84
Lokacija : Hogwarts

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue0/100Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (0/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue1993/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (1993/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptysub tra 02, 2011 3:51 pm

Profesorica je usla sa osmijehom na licu.Urucila nam je tople dobrodoslice.Napocetku nas je uplasila ali poslije sam svatila da je jako dobra i draga osoba.Posto smo imali 15 minuta prije kraja sata dobro sam ih iskoristila.
[Vrh] Go down
Sierra Monive
Starješina Ravenclawa, profesorica skrbi za magična stvorenja
Sierra Monive


Broj postova : 151

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/11Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/11)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue1997/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (1997/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptyned tra 10, 2011 11:40 am

''Vjerujem da se većina vas već srela s ovim napastima u svojim vrtovima. Pogađate li o čemu ćemo učiti?'', upitno sam ih pogledala, nekoliko je učenika diglo u zrak ruke.''Rosalie?''

''To su gnomovi, profesorice.''

''Upravo tako. Možda će vas ovo začuditi, ali postoje i vrtni gnomi kod normalaca. To su zapravo šareni sadreni kipići bradatih čovječuljaka sa šiljastim crvenim šeširićima. Međutim, ne gnjave ih kao nas, nego služe samo kao ukras. Kod nas su gnomovi prilično živahniji. Pođite sa mnom.'',pozvala sam ih rukom te smo se svi zaputili prema jednoj livadi

Učionica za prvu godinu. GetImage

''Nitko točno ne zna kako su oni došli u vezu s vrtovima.'',nastavila sam govoriti u hodu,''Neki tvrde da su se pojavili kao kipići dobrodošlice na ulazu u velebna zdanja te da su zatim postali predmetom osobne uporabe. Druga teorija govori da povezanost gnomova i vrtova potječe iz narodnih predaja u kojima su gnomi tradicionalno povezivani sa zemljom. Oh, već smo tu.''

Zastali smo pred predivnom zelenom livadom, na koju sam jučer 'naselila' dva gnoma. Trebali bi biti tu negdje… Ogledala sam se oko sebe i primijetila ih kako pokušavaju izvući jednu ogromnu repu iz zemlje. Jedan je primio lišće povlačio ga prema gore dok je drugi kopao zemlju ispod nje,kako bi je lakše izvukli van. U jednom je trenutku repa 'skočila' izvan rupe te je prvi gnom pao a drugi je podigao glavu punu zemlje i zagledao se u njega. Učenici su se nasmijali.

Učionica za prvu godinu. Gnome


''U Njemačkoj gnomi žive pod zemljom gdje iskapaju dragocjene kovine i čuvaju blago. Čak se i bez tunela mogu kretati u bilo kojem smjeru. Gnomovi većinom izgledaju kao stari i pogrbljeni, tj na neki način izobličeni. Oni su marljivi i dobroćudni, premda ovo drugo ne biste zaključili kada vidite svoje vrtove nakon što su ih poharali. Kako bi se stopili s okolinom, koža im je uvijek zemljane boje-siva, smeđa ili pak miješana. U mnogim zemljama, kao što je naša, gnomovi uživaju u vanjskom svijetu, no drugdje se mogu pretvoriti u kamen. Gnomovi spadaju u drugu kategoriju.''



''Koliko vas još nije izbacivalo gnoma iz vrta?'', oko desetak je učenika podiglo ruku,''Više vas je nego što sam mislila. Nego, imeučenika pokaži im kako se to radi.'' Imeučenika, živahan dječak crvene kovrčave kose je podigao glavu i krenuo prema gnomovima. Oni su od njega bježali te mu je trebalo 5 minuta da uhvati jednog.''Vjerujte mi, gnomi vam nikad neće dragovoljno skočiti u ruke kako biste ih maknuli. A kada su napokon u vašim rukama, morate ih zavitlati oko sebe,tako.'', Imeučenika je primio gnoma i počeo se okretati oko svoje osi dok je gnom vikao 'Pušti me,pušti me!!'. ''Na taj ih način zbunjujete te se poslije neće moći sjetiti koji je pravi put za povratak u vaš vrt. Zatim ih odbacujete preko ograde, kao što je to sad imeučenika napravio.'' Gnom je sletio 20tak metara dalje od nas, neke su djevojčice uzdahnule.''Ne brinite se, neće njemu od ovoga biti ništa, sad ćete vidjeti.'' Gnom je sjeo i primio se za glavu. Potom je jedva ustao i počeo se ogledavati oko sebe te je pijano krenuo prema jugu,suprotno od mjesta s kojeg ga je imeučenika bacio.

Učionica za prvu godinu. NAZI_GNOME-6

''Sada idemo prema našem vrtu gdje ih ima više pa ćete svi barem jednom probati odbaciti nekog gnoma, putem ćete mi odgovarati na pitanja u vezi ovog sata i tako zarađivati bodove za svoj dom.''


“Ni ovaj put nemate zadaće, ali da mi se odužite” rekla sam i nasmijala se, “morate odbaciti svi makar jednog gnoma. Pa, da vas vidim!” rekla sam i sjela na klupicu, čekajući da učenici odrade svoj dio posla.

[Vrh] Go down
Sierra Monive
Starješina Ravenclawa, profesorica skrbi za magična stvorenja
Sierra Monive


Broj postova : 151

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/11Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/11)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue1997/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (1997/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptysub tra 16, 2011 6:11 pm

''Na današnjem ćete predavanju naučiti ponešto o gulovima. Iskreno se nadam da nemate nijednog gula na vašem tavanu koji bi lupao po cijevima kada mu se učini da je u kući pretiho.'', govorila sam dok smo se penjali stepenicama prema vrhu jedne kule, gdje inače nitko ne zalazi. “Vjerovatno se pitate zašto smo ovdje, a ne na našem starom mjestu, no sve ćete vidjeti..” rekla sam.

''Prvi su se puta pojavili među Arapima, gdje su za njih mislili da su zli duhovi, no danas su veoma udomaćeni i u zapadnjačkim narodima. Zanima li vas što normalcy govore o gulovima?'', zakimali su glavama, ''Pa…normalci kažu da su gulovi kanibali te da oskrvnjuju grobove, upravo su te priče prouzročile strah u Africi, Indiji i na Bliskom istoku.''



''Oni kažu kako njihov izgled nije osobito važan jer se mogu preobraziti u bilo što zanimljivo ljudskom oku, a omiljeno mu je obličje lijepa žena kojom mami putnike muškog roda.'', došli smo do vrha stepenica te sam postavila ljestve, popela se i gurnula teška željezna vrata u stropu. Učenicima sam dala znak da pođu za mnom. Uskoro smo se svi našli u mračnom tavanu.



''Molim vas da sad budete tiho te da pazite gdje stajete, čini mi se da je tu negdje ostalo još par eksploziv-bombica. Uskoro ćemo vidjeti pravog gula, uključite sva svoja osjetila. Da se vratimo na prijašnju priču…'', govorila sam im tiho, ''Normalci kažu da gulovi nikad ne mogu prikriti svoja stopala. Koji god bi oblik uzeo, imao bi kopita nalik kopitima koze, deve ili magarca. Onaj strašniji dio, kojim plaše malu djecu, je taj da je gul spreman pojesti čovjeka za večeru, čim mu se približi dovoljno blizu da bi mogao primijetiti neprimjerene dijelove njegova tijela.''


''No, pravi su gulovi ipak drugačiji.'', na desetak se metara od nas se čulo hrkanje, ''Dođite malo bliže.'', učenici su se oprezno primicali uspavanom gulu,''Gulovi spadaju u 2.kategoriju. Oni su ružna, ljigava stvorenja koja naseljavaju tavane i staje, i ne jedu ljude-već pauke, moljce i neke druge štetočine u kućanstvu. Stoga bismo mogli reći da su korisni, iako znaju proizvoditi plačljive zvukove i bacati predmete oko sebe, ili pak lupati po cijevima. No to je na svu sreću granica njihove prijetnje. Postoje također kameleonski gulovi, koji izgledaju kao isklesani kamen kada su mirni. Stanite.'',dva metra ispred nas je ležao gul, umotan u neke krpe. Okrenuo se prema nama (još uvijek spavajući), što je uznemirilo nekoliko učenika, i promljackao.



''U Ministarstvu magije postoji 'Ghoul Task Force', u Odjelu za regulaciju i kontrolu magičnih stvorenja. Ljudi koji pripadaju GTF-u brinu o uklanjanju neželjenih gulova iz kuća koje su prešle u bezjačko vlasništvo.'', gul se ponovno promeškoljio te polako počeo ustajati.

''U redu je, sada se svi polako počnite vraćati prema otvoru. I napišite zadaću!'' tiho sam rekla dok smo se spuštali niz ljestve.


ZADAĆA:
1.Gdje su se prvi puta pojavili gulovi i što su mislili o njima tamo?
2.Što bezjaci kažu o gulovom izgledu?
3.Što jedu gulovi, prema bezjačkim pričama?
4.Što u stvarnosti jedu?
5.Gdje žive?
6.Što je GTF i čemu služi?

Za one koji žele još bodova: Napišite Normalsku priču o gulu i jednom putniku koji je naišao na gula.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Empty

[Vrh] Go down
 
Učionica za prvu godinu.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Učionica za prvu godinu.
» Učionica za prvu godinu.
» Učionica za drugu godinu.
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
The Wizardring World :: Skrb za magična stvorenja.-
Forum(o)Bir: