The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Učionica za drugu godinu

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Amorphous Potter
Ravnatelj, starješina Gryffindora i Hufflepuffa, profesor čarolija i oklumencije
Amorphous Potter


Broj postova : 1124

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za drugu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za drugu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za drugu godinu Left_bar_bleue2000/30000Učionica za drugu godinu Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za drugu godinu Empty
PostajNaslov: Učionica za drugu godinu   Učionica za drugu godinu Emptysri oľu 30, 2011 11:40 pm

Učionica za drugu godinu 11111110
[Vrh] Go down
https://hogwarts-123.forumcroatian.com
Amorphous Potter
Ravnatelj, starješina Gryffindora i Hufflepuffa, profesor čarolija i oklumencije
Amorphous Potter


Broj postova : 1124

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za drugu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za drugu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za drugu godinu Left_bar_bleue2000/30000Učionica za drugu godinu Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za drugu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za drugu godinu   Učionica za drugu godinu Emptypet tra 01, 2011 4:33 pm

Ušao sam u učionicu i pogledao oko sebe. Vidio sam vrlo malo učenika, ali bilo mi je drago što ću moći raditi u miru. Pozdravio sam učenike i zamolio ih za tišinu dok im objasnim što ćemo danas raditi. Prišao sam ploči i kredom napisao ''PONAVLJANJE''. Zatim sam im rekao: ''Danas ćemo ponoviti gradivo prve godine. Dobit ćete pitanja na koja ćete morati odgovoriti i poslati mi ih na PM najkasnije do kraja drugog polugodišta. I također bih molio da definicije budu razumljive, a ne da ja moram prevoditelja dovoditi.'' Učenici su se počeli smijati. ''Smij te se vi, smijte. Vidjet ćemo tko će se smijati na kraju godine'' rekao sam ozbiljno. Učenici su se umirili. Uzeo sam papire s pitanjima i podijelio ih. Počeli su čitati pitanja s papira:

1. Što su čarolije?
2. Kako se dijele čarolije?
3. Kakve su to dobronamjerne čarolije?
4. Kakve su to zlonamjerne čarolije?
5. Navedite jednu čaroliju i opišite ju.
6. Tko najviše koristi zlonamjerne čarolije?
7. Što su to Neoprostive kletve i nabroji ih.
8. Zašto je Harry Poter preživio kletvu Avada Kedavra?
9. Što se dogodi ako upotrijebite jednu od Neoprostivih kletvi?
10. Navedite jedan primjer korištenja dobronamjerne čarolije.
11. Tko su oblivatori?
12. Kakva je to čarolija Wingardium Leviosa?
13. Kako glasi inkantacija te čarolije?

''Kada pročitate prepišite si pitanja u bilježnicu'' rekao sam im.
[Vrh] Go down
https://hogwarts-123.forumcroatian.com
Amorphous Potter
Ravnatelj, starješina Gryffindora i Hufflepuffa, profesor čarolija i oklumencije
Amorphous Potter


Broj postova : 1124

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za drugu godinu Left_bar_bleue100/100Učionica za drugu godinu Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za drugu godinu Left_bar_bleue2000/30000Učionica za drugu godinu Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za drugu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za drugu godinu   Učionica za drugu godinu Emptysub tra 09, 2011 8:05 pm

Došao sam u učionicu i brzinski rekao učenicima: ''Dobar dan djeco. Danas ćemo imati dva sata odjednom. Prvi sat ćemo naučiti dvije čarolije, Lumos i Nox, a sljedeći sat ćemo imati praktičnu nastavu. Sada da vidimo ovako...učit ćemo čaroliju Lumos. Pomoću ove čarolije palimo svjetlo na vrhu štapića. Inkantacija je LOO-mos or LOO-mohs. Svjetlo koje nastaje može biti plave ili žute boje. Naziv ovoj čaroliji dolazi od latinske riječi ''lumen'' što znači ''svjetlo''. Postoje različiti oblici čarolije Lumos,a to su: Lumos Solem, Lumos Maxima, Lumos Duo. Nox je čarolija koja gasi svjetlo na vrhu štapića. Inkantacija je Noks. Naziv ovoj čaroliji potječe od latinske riječi ''nox'' što znači ''noć''.'' Zastao sam a zatim opet progovorio: ''E tako to je teorijski dio, a sada bih vas zamolio da si najvažnije zapišete, a nakon što završite s time počet ćemo s praksom. ''
_____________________________________________________________________________

Učenici su se skupili na čistini u učionici. Prišao sam im i rekao: ''Dakle vaš je zadatak da na svom štapiću upalite svjetlo, a zatim da ju nakon kratkog vremena ugasite. A sada stanite u red i jedan po jedan počnite obavljati zadatak. Molim vas da budete precizni jer se preciznost boduje.''
[Vrh] Go down
https://hogwarts-123.forumcroatian.com
Lilly Malfoy
Druga godina
Lilly Malfoy


Broj postova : 84

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za drugu godinu Left_bar_bleue15/100Učionica za drugu godinu Empty_bar_bleue  (15/100)
Novci:
Učionica za drugu godinu Left_bar_bleue2000/30000Učionica za drugu godinu Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za drugu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za drugu godinu   Učionica za drugu godinu Emptysub tra 09, 2011 8:32 pm

Dok sam stajala u redu bila sam nervozna zbog izvodjenja cini.Gledala sam kako ucenici pre mene to rade vrlo opusteno i sa sigurnoscu.Kada sam stigla na red stala sam i uplaseno izgovorila: "Loo-mos." Nista se nije desilo verovatno zbog prevelike nervoze.Pogledala sam u profesora koji me je gledao sa smeskom i to me je na neki nacin ohrabrilo.Ovaj put sigurnija,iskoracila sam i povikala:" LOO-MOS!" Ovaj put,pojavilo se svetlo na vrhu stapica.Tako sam stajala par sekundi sa osmehom na licu i na kraju povikala: "NOKS!" i svetlo se ugasilo.Zadovoljno sam se vratila na mesto i cekala da se cas zavrsi.
[Vrh] Go down
Emily Malfoy
Prefekt, druga godina
Emily Malfoy


Broj postova : 621
Lokacija : Hogwarts

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za drugu godinu Left_bar_bleue15/100Učionica za drugu godinu Empty_bar_bleue  (15/100)
Novci:
Učionica za drugu godinu Left_bar_bleue1855/30000Učionica za drugu godinu Empty_bar_bleue  (1855/30000)

Učionica za drugu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za drugu godinu   Učionica za drugu godinu Emptysub tra 09, 2011 9:56 pm

Stala sam u red odmah iza Lilly. Vidjela sam da nekoliko ucenika nije uspjelo izvesti caroliju ali to me nije obeshrabrilo. Bila sam uvjerena da cu uspjeti, tako da sam jedva cekala da dodje red i na mene. Podigla sam stapic ispred sebe i razgovjetno izgovorila "LOO-mos". Vrh stapica je slabo zasvijetlio i na kraju je svjetlost nestala. Barem nesto pomislila sam iako sam bila razocarana. Odlucila sam da cu u sljedecem pokusaju sigurno uspjeti jer sam mrzila neuspjeh. Opet sam digla stapic i izgovorila "LOO-mos". Na vrhu se pojavila plava svjetlost, prilicno jaka. Zadovoljno sam se osmjehnula posmatrajuci vrh svog stapica. "Noks" -rekla sam i svjetlost je nestala.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Učionica za drugu godinu Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za drugu godinu   Učionica za drugu godinu Empty

[Vrh] Go down
 
Učionica za drugu godinu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za drugu godinu
» Učionica za drugu godinu
» Učionica za prvu godinu.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
The Wizardring World :: Čarolije.-
Forum(o)Bir: