The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Ucionica II godine

Go down 
Autor/icaPoruka
Kristen Dumbledore
Profesorica preobrazbe
Kristen Dumbledore


Broj postova : 18

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Ucionica II godine Left_bar_bleue100/100Ucionica II godine Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Ucionica II godine Left_bar_bleue2000/30000Ucionica II godine Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Ucionica II godine Empty
PostajNaslov: Ucionica II godine   Ucionica II godine Emptysri oľu 30, 2011 11:46 pm

Ucionica II godine Transfiguration_Classroom
[Vrh] Go down
Kristen Dumbledore
Profesorica preobrazbe
Kristen Dumbledore


Broj postova : 18

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Ucionica II godine Left_bar_bleue100/100Ucionica II godine Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Ucionica II godine Left_bar_bleue2000/30000Ucionica II godine Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Ucionica II godine Empty
PostajNaslov: Re: Ucionica II godine   Ucionica II godine Emptysub tra 02, 2011 1:39 pm

Usla sam u ucionicu i pozdravila ucenike, kojih je bilo jako malo. "Dobar dan. Ja sam Kristen Dumbledore i od sada cu vam predavati preobrazbe. Vi ste se prosle godine vec upoznali sa osnovama ovog predmeta, tako da cemo danas nastaviti gradivo od prosle godine". Zamahnula sam stapicem i na tabli se pojavio naslov danasnje lekcije "GAMPOVI ZAKONI ELEMENTARNOG PREOBRAZAVANJA". "Dakle, sada kada znamo sta cemo raditi, mozemo poceti. Gampovi zakoni elementarnog preobrazavanja su zakoni koji odredjuju granice preobrazavajuce magije. Postoji 5 izuzetaka ovog zakona. Da li mi mozete reci neki?" -upitala sam ucenice. Jedna ucenica je digla ruku. "Da Lilly...reci". "Ljubav"-rekla je i sjela na svoje mjesto. "Hvala Lilly. Tako je, jedan od izuzetaka jeste ljubav. Ljubav se ne moze stvoriti ni jednom vrstom magije. Naravno sigurno se sada pitate sta je sa ljubavnim napicima. Ljubavni napici ne stvaraju iskreni osjecaj ljubavi, to je vise neka vrsta opsesije, a ne ljubavi. I pomocu kletve Imperius moze se stvoriti "ljubav", ali to nije ona prava ljubav"- pogledala sam ucenice koje su pocele zapisivati teze na svoje pergamente. "Drugi izuzetak je znanje. Ono se ne moze stvoriti magijom i bas zato postoje skole poput Hogwortsa gdje idu mlade vjestice i carobnjaci. Treci izuzetak jeste zlato i novac. Ono se ne moze stvoriti pomocu magije, moze se umnoziti, ali takvo zlato nema vrijednosti i poslije odredjenog vremena ce nestati. Cetvrti izuzetak je hrana. Hranu ne moze stvoriti, jedino ju mozemo umnoziti ako vec postoje odredjene kolicine ili je mozemo prizvati prizivajucom cini."- zaputila sam se prema katedri. "Peti izuzetak jeste zivot. Vjerujem da svi znate da se zivot ne moze stvoriti. Cak ni pomocu carolija kao sto je Avis on se ne moze stvoriti, to je prije kopija zivota nego pravi zivot. Isto tako mrtvi se ne mogu vratiti iz mrtvih, to je nemoguce. Postoji Kamen Vaskrsnuca ali on ne vraca osobu u zivot. Takva osoba je potpuno drugacija i nije ista kao sto je bila prije smrti." Kada sam zavrsila sa predavanjem rekla sam: "Ostalo nam je jos 10 minuta do kraja. Ako ste napisali teze, mozete ici, a mozete i ostati ovde. A da, prije nego sto odete da vam zadam domaci. Treba da napisete domaci na temu danasnje lekcije. Ne treba biti previse dugacak ali mora biti slika" -rekla sam sa osmijehom.
[Vrh] Go down
Kristen Dumbledore
Profesorica preobrazbe
Kristen Dumbledore


Broj postova : 18

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Ucionica II godine Left_bar_bleue100/100Ucionica II godine Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Ucionica II godine Left_bar_bleue2000/30000Ucionica II godine Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Ucionica II godine Empty
PostajNaslov: Re: Ucionica II godine   Ucionica II godine Emptypon tra 11, 2011 8:05 pm

"Dobar dan!" -rekla sam ucenicima ulazeci u ucionicu. Za nekoliko trenutaka buka je prestala i mogla sam poceti sa danasnjim predavanjem. Nasmijala sam se ucenicima i pocela: "Danasnja lekcija jeste carolija Avifors. Pomocu Avifors carolije mozemo preobraziti neki objekt u pticu ili jato ptica. Posto cemo ovaj cas raditi samo teoriju a sljedeci cas cete imati praksu zamolicu vas da za sljedeci cas svi ponesete carobne stapice" -siroko sam se osmjehnula, umirila ucenike i nastavila: "Rijec Avifors nastala je od latinskih rijeci Avis i Fors koje u prevodu znace ptica i sreca. Neki od vas mozda su nekada prisustvovali izvodjenju ove carolije pa znaju koje boje je svjetlost koja se pri tome javlja. Da Lilly?" -upitala sam jednu ucenicu koja je digla ruku. "Pri izvodjenju ove carolije javlja se svijetlo-plava svjetlost"- rekla je ona i sjela. "U pravi si. Ali kako bi uopste dobili ovakvu svjetlost moramo znati kako da izgovorimo caroliju. Pravilan izgovor carolije je AVI-fors, sto znaci da prvi dio rijeci moramo naglasiti. Kao sto sam na pocetku rekla, moze nastati jedna ptica ili jato, a to zavisi od zelje carobnjaka/vjestice i njegovog ili njenog umijeca" -rekla sam i zamahnula stapicem prema knjizi sa stola koja se u trenutku pretvorila u jato malih ptica. "Sljedeci cas cete svi imati priliku da naucite ovu caroliju" -pokusala sam nadglasati raspricane ucenike. "Ovo bi bila citava lekcija. Ostalo vam je samo da prepisete osnovno" -kucnula sam stapicem po tabli na kojoj su se pocele pojavljivati osnovne teze. "Kada zavrsite slobodni ste!"
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ucionica II godine Empty
PostajNaslov: Re: Ucionica II godine   Ucionica II godine Empty

[Vrh] Go down
 
Ucionica II godine
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Učionica I. godine
» Učionica II. godine
» Ucionica I godine
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
The Wizardring World :: Preobrazba.-
Forum(o)Bir: