The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Lekcije iz bezjačkih studija za II. stupanj

Go down 
Autor/icaPoruka
Christine von Cahill
Profesorica aritmancije i bezjačkih studija
Christine von Cahill


Broj postova : 80

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Lekcije iz bezjačkih studija za II. stupanj  Left_bar_bleue100/100Lekcije iz bezjačkih studija za II. stupanj  Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Lekcije iz bezjačkih studija za II. stupanj  Left_bar_bleue1402/30000Lekcije iz bezjačkih studija za II. stupanj  Empty_bar_bleue  (1402/30000)

Lekcije iz bezjačkih studija za II. stupanj  Empty
PostajNaslov: Lekcije iz bezjačkih studija za II. stupanj    Lekcije iz bezjačkih studija za II. stupanj  Emptysub tra 02, 2011 6:14 pm

1. PREDAVANJE:Ponavljanje i odjeća

Ušla sam u učionicu druge godine.
-Dobar dan,djeco!Moje ime je Christine von Cahill i ove ću vam godine predavati bezjačke studije.Nadam se da ćemo se ugodno družiti i da vam neću morati oduzimati bodove zbog nerada,nemara ili neposluha.-rekla sam odlučno i nastavila:
-Vi ste se prošle godine upoznali s osnovama bezjačkih studija,tako da ćemo danas samo kratko ponovit i obraditi novu lekciju.Dakle,bezjačke su studije znanost o bezjacima i njihovom načinu života općenito.Neću više ništa o tome reći, neću ponavljati jer ja to znam,ponavljate vi zbog sebe jer će vama to trebati.-završila sam s tom temom i prešla na sljedeću:-Izvadite pera i pergamente,započinjemo s novom lekcijom!Naslov je 'Bezjačka odjeća'.Bezjaci,kao što i sami znate,imaju drugačiju odjeću od naše.-počela sam diktirati-Mi nosimo jednostavnu odjeću-pelerine i imamo jednostavna pravila za nošenje istih,dok oni imaju malo more odjevnih predmeta i pravila za kombiniranje rezličitih komada odjeće.
Osnovna podjela bezjačke,kao i naše odjeće je na zimsku i ljetnu.
Sporedna podjela betjačke odjeće:hlače,majice,suknje ,haljine i jakne.
Modni dodaci su za sebe,a upotpunjuju odjevne kombinacije kao naši šeširi.
Hlače se dijel na mnoge vrste,ali glavne su svečane i 'obične',one koje se nose svaki dan.Tu ima nekoliko vrsta-traperice,samtane hlače,kratke hlače,kapri hlače,koje dosežu do ispod koljena,uske tajice i mnoge druge.
Majice se dijele na one kratkih rukava,tričetvrt rukava i dugih rukava.U tu skupinu spadaju i košulje i boleri-to su majice koje se kopčaju odnaprijeda,ali ne dosežu do struka,već do lopatica.Također se dijele na svečane i obične,dnevne.
Haljine-kretke i one malo duže,mogu biti do koljena,iznad koljena ili poda ili vavarirati između koljena i stopala.Haljine koje dosežu iznad bedara zovu se tunike i kombiniraju se s tajicama ili uskim trapericama.Haljine se,kao i sve ostalo,dijele na svečane i obične.Obične se nose ovako,po kući i općenito,a svečane su najčešće ispod koljena ili do poda,i veoma su skupe.
Suknje-minice i obične.Suknje se NE dijele na svečane i obične jer suknje se najčešće nose na posao ili zabave.
Jakne -u tu skupionu spada mnogo toga.Zimske jakne,ljetne jakne,sakoi,veste,gornji dijelovi trenerki.-završila sam s predavanjem.
-Doviđenja,vidimo se sljedeći petak!-pozdravila sam učenike i izašla iz učionice dok je hodnicima odjekivao rezak zvuk školskog zvona.
[Vrh] Go down
http://harry-potter-series.forumotion.com/
 
Lekcije iz bezjačkih studija za II. stupanj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Lekcije iz bezjačkih studija za I. stupanj
» Lekcije SzMS-a.
» Lekcije iz napitaka.
» Lekcije iz preobrazbe
» Lekcije iz Astronomije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
The Wizardring World :: Lekcije.-
Forum(o)Bir: