The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!

Početna stranicaPortalCalendarFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Ucionica I godine

Go down 
Autor/icaPoruka
Kristen Dumbledore
Profesorica preobrazbe

Broj postova : 18

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
100/100  (100/100)
Novci:
2000/30000  (2000/30000)

PostajNaslov: Ucionica I godine   sri oľu 30, 2011 11:45 pm

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kristen Dumbledore
Profesorica preobrazbe

Posebne vještine:
Poznavanj magije:
100/100  (100/100)
Novci:
2000/30000  (2000/30000)

PostajNaslov: Re: Ucionica I godine   sub tra 02, 2011 1:11 pm

Laganim korakom usla sam u ucionicu. Odjednom sva buka je utihnula i ucenici su se okrenuli prema meni. Siroko sam se osmjehnula i obratila se masi ucenika: "Dobar dan djaci! Ja sam Kristen Dumbledore i ove godine cu vam predavati preobrazbe". Nekoliko ucenika se promeskoljilo u svojim klupama a ja sam nastavila: "Kao sto znate preobrazavanje je jako zahtjevna grana magije i zahtjeva dosta vjezbe, koncentracije i truda" - zamahnula sam stapicem i sveska jedne ucenice pretvorila se u pticu koja je poletjela kroz ucionicu. Ucenici su se odusevili a neki su se i nasmijali. "No da ne duzimo, danas cu vam reci
nacin na koji ce nastava kod mene funkcionisati. Za domace zadatke cete imati sastave, zadate na odredjene teme, a pored toga imacete i testove.
" Culo se negodovanje nekolicine ucenika- "Molim vas tisina"-povisila sam ton i nastavila pricati: "Treba da znate da cete imati i jednu ocjenu iz prakticne nastave, tako da tokom casova obratite paznju". Kada sam zavrsila uvod u cas krenula sam pricati danasnju lekciju. "Pa kada smo zavrsili uvod mogli bismo poceti sa danasnjom lekcijom"-rekla sam i zamahnula stapicem tako da ptica koja je letjela po ucionici opet postala sveska i pala na sto ispred djevojcice. "Preobrazavanje je umijece mjenjanja oblika i velicine raznih objekata, bilo predmeta ili zivih bica. Najvise se koristi pretvaranje nekog predmeta u zivotinju i pretvaranje ljudi i zivotinja u predmete. Tokom sljedecih godina skolovanja uvidjecete da je ovo jedan od najtezih predmeta, ali za one koji se budu trudili nece biti puno tezak"- presla sam pogledom preko ucenika koji su me pazljivo slusali. "Treba da znate, da prilikom
preobrazavanja moze doci i do komplikacija. Na primjer ako niste vjesti u koristenju neke carolije moze se desiti da predmet koji preobrazavate ostane polupreobrazen. No postoje i razni napici koji sluze za preobrazavanje, a najpoznatiji je Visesokovni napitak. Isto tako postoje osobe kojima carolije nisu potrebne da bi se preobrazili. Takve osobe nazivaju se metamorfozi i animagusi, a vjerujem da je vecina vas cula za
njih." "Da li mi neko od vas moze reci koji zakoni odredjuju granice preobrazavajuce magije"- pogledala sam prema ucenicima, koji su se zgledali. "Oh prije nego sto se neko javi, da vam kazem domaci zadatak. Svako od vas neka mi napise svoj utisak o preobrazavanju na osnovu danasnjeg casa. I da, da napomenem, svi oni koji zele najvece ocjene MORAJU u sastavu imati barem 3 slike" -povisila sam ton kako bi me svi culi a zatim se osmjehnula. "Pa moze li mi neko odgovoriti na pitanje?"
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kristen Dumbledore
Profesorica preobrazbe

Posebne vještine:
Poznavanj magije:
100/100  (100/100)
Novci:
2000/30000  (2000/30000)

PostajNaslov: Re: Ucionica I godine   pon tra 11, 2011 7:49 pm

Laganim korakom usla sam u ucionicu, i buka je odmah utihnula. Ostavila sam stvari na svoj sto i okrenula se prema razredu. "Dobar dan" -rekla sam na kraju i prisla blize njihovim stolovima. "Kao sto znate, prosli cas radili smo opste o preobrazavanju, a danas cemo raditi vrste preobrazavanja" - rekla sam prelazeci pogledom sa jednog ucenika na drugog. "No da pocnemo"- rekla sam i zamahnula stapicem prema tabli na kojoj su se pojavile osnovne teze. "Ovo sa table prepisite". "Postoje dve osnovne vrste preobrazavanja"-pocela sam: "To su samopreobrazavanje i promjene oblika. Samopreobrazavanje je sposobnost odredjenih carobnjaka da sami promjene svoj izgled ili oblik. Promjene oblika su preobrazavanja koja nemaju veze sa preobrazavanjem nas samih, to jest, u tu grupu spada preobrazavanje predmeta, zivotinja i biljaka.Alice moze li malo tise" -opomenula sam je smireno i nastavila pricati: "Samopreobrazavanje se djeli u 2 podvrste, to su samopreobrazavanje snagom volje i samopreobrazavanje snagom magije. Evo pokazacu vam za prvi primjer"- rekla sam i u nekoliko trenutaka sam poprimila oblik orla. Rasirila sam krila i sletila na sto jedne djevojcice koja me je preplaseno pogledala. Zatim sam se vratila na pod i poprimila svoj uobicajeni oblik. Ucenici su se krenuli sasaptavati. "Mir"-povisila sam ton. "Nadam se da cete mi dozvoliti da nastavim sa predavanjem" -rekla sam i nasmijala se. "Promjene oblika se djele na: Preobrazavanje predmeta u predmet"-zamahnula sam stapicem prema pergamentu jedne ucenice i on se pretvorio u knjigu, koju sam zatim vratila u prijasnji oblik. "Zatim preobrazavanje predmeta u zivotinju i obrnuti"- nacinila sam pokret prema svojoj knjizi, izgovorila "Avifors" i knjiga se pretvorila u pticu. "Tu su i preobrazavanje zivotinje u biljku i obrnuto i predmeta u biljku i obrnuto" -zavrsila sam predavanje. "Nadam se da ste napisali teze, i pratili predavanje. Sada mozete ici i vidimo se sljedeci cas"- rekla sam veselo, sjedajuci za katedru.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ucionica I godine   

[Vrh] Go down

Ucionica I godine
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.