The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Učionica za prvu godinu.

Go down 
Autor/icaPoruka
Jeydon Wale
Zamjenik ravnatelja, starješina Slytherina, profesor obrane od mračnih sila i travarstva
Jeydon Wale


Broj postova : 544

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue1980/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (1980/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptysri oľu 30, 2011 10:20 pm

Učionica za prvu godinu. Remuslupinatdefenceagai
[Vrh] Go down
Jeydon Wale
Zamjenik ravnatelja, starješina Slytherina, profesor obrane od mračnih sila i travarstva
Jeydon Wale


Broj postova : 544

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za prvu godinu. Left_bar_bleue1980/30000Učionica za prvu godinu. Empty_bar_bleue  (1980/30000)

Učionica za prvu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za prvu godinu.   Učionica za prvu godinu. Emptyuto tra 05, 2011 12:47 pm

Žamor učenika mogao se čuti dok sam još bio pred vratima predavaonice. Ušavši u tamnu prostoriju, prvo što sam napravio jeste lagano zamahnuo štapićem koji je otvorio prozore, ne bi li ušlo malo zraka i svjetlosti. U mene je gledalo mnoštvo zabrinutih i uplašenih lica. Ne izgledam valjda toliko strašno, pomislio sam.
„Dobar dan i dobrodošli na Hogwarts“, rekao sam sjedajući na stolicu i odlažući štapić na stol. Čuo sam samo neusklađene glasove kako nešto odgovaraju.
„Ja sam Jeydon Wale i predajem obranu od mračnih sila, kao i travarstvo. Drago mi je što vas vidim u tako velikom broju u ovoj predavaonici i nadam se da će vas ovaj predmet zanimati. Učinit ću sve što je u mojoj moći da vam ne bude dosadno. Od vas tražim pažnju i koncentraciju na satovima i prezirem kašnjenje. Također očekujem odgovornost u vezi domaćih zadaća.“
Napravih kratak predah gledajući im izraze lica.
„Na ovom predmetu naučit ćete mnogo toga o magiji, točnije, mračnoj magiji, kao i o obrani od iste“, rekao sam i ustao sa stolice. Prišao sam ploči, dok su učenici uzimali svoje bilježnice i pera. Nasmiješio sam se. Činilo se da znaju što slijedi. „Danas radimo uvod u magiju.“ Nakon mojih riječi, kratkim potezom ruke pojavila se riječ „Uvod“ ispisana preko čitave ploče.

Magija je nastala u jugoistočnom dijelu Mezopotamije. Podrazumijeva urođenu ili nasljednu sposobnost kontroliranja materijalnih objekata, kao i živih bića, pomoću manipulacije svijesti i autosugestijom nastojeći postići određene rezultate i steći natprirodne moći i sposobnosti. Muška osoba koja se bavi magijom naziva se čarobnjak, vještac ili vrač, a ženska vještica, čarobnica ili vračara.
Magija se u početku koristila samo u dobre svrhe. Najvažnija sposobnost joj je bila liječenje. No, nakon nekoliko progona, čarobnjaci se odvajaju od bezjaka. Želeći prevlast, čarobnjaci se dijele u dvije najosnovnije grupe; na dobre i mračne čarobnjake. Na osnovi te podijele, došlo je i do podijele magije i ona glasi:
Bijela magija predstavlja dobru magiju kojoj je svrha pomoći, izliječiti i savjetovati. Tu ubrajamo predviđanja sudbine (astrologija, hiromancija, tarot, kristalomancija, geomancija i sl.).
Crna magija, s druge strane, predstavlja zlu magiju, kojoj je cilj nauditi drugome ili na natprirodan način postići nekakvu korist. Crnu magiju povezujemo sa sotonizmom, demonopoklonstvom.
Riječ „magija” ima korijene u grčkoj riječi mágos i ta se riječ prvi put se spominje u 6. stoljeću prije Krista. Od grčkog pridjeva magikos nastao je latinski izraz magicus, koji je dalje ušao u mnoge europske jezike.“

„Evo, to bi bilo to za danas“, rekao sam, a učenicima je odmah laknulo. „Pošto vam je ovo prvi sat, neću vam odmah zadati zadaću, no sljedeći sat budem, stoga se pripremite. Imate još par minuta do kraja sata i dajem vam ih da radite što god hoćete“, nadodao sam i krenuo prema izlazu iz predavaonice. Izlazeći van, u predavaonici je nastao glasan žamor.
[Vrh] Go down
 
Učionica za prvu godinu.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu.
» Učionica za prvu godinu.
» Učionica za prvu godinu.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
The Wizardring World :: Obrana od mračnih sila.-
Forum(o)Bir: