The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Dobro došli na Hogwarts!

Ovo je forum utemeljen na knjigama i filmovima o mladom čarobnjaku Harryju Potteru. Ovaj forum nudi fantastičan te veoma realističan RPG! To znači da možete doživjeti pravi život čarobnjaka ili vještice, tj. da možete pohađati poznatu školu Hogwarts, a poslije toga možete se zaposliti kao profesor na Hogwartsu ili možda u Ministarstvu magije, izboru nema kraja...
Ako se još niste uvjerili u čari ovoga foruma, onda se registrirajte, uvjerite da je sve ovo istina te se, što je najvažnije, dobro zabavite!
The Wizardring World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Učionica za drugu godinu.

Go down 
Autor/icaPoruka
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa
Emmeline Belikov


Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za drugu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za drugu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za drugu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za drugu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za drugu godinu. Empty
PostajNaslov: Učionica za drugu godinu.   Učionica za drugu godinu. Emptysri oľu 30, 2011 10:13 pm

Učionica za drugu godinu. Potion_Class
[Vrh] Go down
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa
Emmeline Belikov


Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za drugu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za drugu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za drugu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za drugu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za drugu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za drugu godinu.   Učionica za drugu godinu. Emptypon tra 11, 2011 4:28 pm

Ušla sam u učionicu i prešla pogledom preko učenika. Nasmiješila sam se kad sam ugledala poznata lica.
"Dobar dan! Opet smo zajedno,nadam se da ćemo opet imati jednu uspješnu godinu iza sebe!",rekla sam i prišla katedri. Svi su zgledali uzbuđeno.
"No,vrijeme je da počnemo raditi! Danas ćemo ponoviti ono što smo radili prošle godine.",rekla sam a na tabli se pojavio natpis : PONAVLJANJE. A ispod naslova su se pojavila pitanja :

1. Šta su napici?
2.Čemu služe napici?
3.Podjela napitaka!
4.Otrovi!
5. Podjela kotlića!
6. Koju veličinu kotlića koriste učenici Hogwartsa?
7. Od kakvih materijala mogu biti izgrađeni kotlići?
8. Kamen mudraca!
9.Šta je Alkemija?
10.Ko su bili najpoznatiji Alkemičari?
11. Revolucija napitaka!


"Odgovore mi pošaljite u PM najkasnije do drugog polugodišta!",rekla sam kad su prepisali pitanja.
"Odgovori neka budu što kraći i što jasniji! Bez slika,molit ću."
[Vrh] Go down
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa
Emmeline Belikov


Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za drugu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za drugu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za drugu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za drugu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za drugu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za drugu godinu.   Učionica za drugu godinu. Emptypon tra 11, 2011 4:43 pm

"Dobar dan",rekla sam ulazeći u učionicu,a oni uzvratiše pozdrav. "Mislim da bi bilo vrijeme da počnemo s novim gradivom,vjerujem da ste željni novih informacija",nasmiješila sam se.
"Pa da počnemo,danas radimo 'Biljke - kao sastojci u napitcima!' ,ovo je jako važna lekcija,zato me pozorno slušajte!" , usredotočili su se na ono što govorim spremni da zapišu bilješke.

"Biljke su najbitniji sastojci napitaka poslje dijelova životinja.
Koriste se najčešće za ljekovite svrhe. Veoma su moćne, ali ne I najmoćnije. Mogu se lako naći u prirodi. Ovo je dio napitaka koji se spaja sa travarstvom.
Svaka biljka sadrži jedinstvenu energiju i svojstva koja se u današnjim ritualima redovno koriste pojedinačno ili kao spoj više biljaka za prizivanje ili pak poništavanje željenih energija.
Biljke se koriste u magiji iz razloga što svaka biljka ima svoju vibraciju, svojstvo i energiju. Biljke kao i ljudi imaju spol, planet koji njima vlada, magični element koji je u njima zastupan, i često su svete i posvećene nekom božanstvu.
Neke od biljaka koje se često koriste u napicima su : mandragora,pepermint,jedić,damiana,bosiljak i mnoge druge.

- Mandragora. U napicima se koristi više dijelova mandragore.
Mandragora se najčešće koristi za liječenje protiv nepokretnosti ili smrzavanja jer je jako živahna. Potrebno je nekoliko mjeseci za rast ove vrste.
Dijelovi koji se koriste u napicima su korijen i list mandragore koji veoma utiču na napitak svojim ljekovitim moćima. Najveći problem je doći do tih dijelova jer kad izvadite mandragoru iz svoje saksije ili zemlje ona počne užasno da vrišti i proizvodi veoma neprijatan zvuk.

- Pepermint se izdvaja od ostalih biljaka po svom čudnom ukusu. Jako je rijedak sastojak u napicima, ali veoma dobro uradi posao. Služi najčešće za napitke osvježenja i liječenja, ali ipak češće se može naći u osvježenjima i napicima koji su za piće.

- Jedić je veoma popularna biljka koja se koristi u napicima koji imaju baš veliku magičnu moć, što znači da je veoma moćna biljka. Veoma je otrovna biljka, tako da se mora paziti ukoliko je vidite negde. Jako je rijetka i bezjaci uopšte ne poznaju ovu biljku. Služi za mnoge protuotrove baš zato što je otrovna.
[Vrh] Go down
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa
Emmeline Belikov


Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za drugu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za drugu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za drugu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za drugu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za drugu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za drugu godinu.   Učionica za drugu godinu. Emptypon tra 11, 2011 5:05 pm

"Zdravo",rekla sam ušavši u učionicu. "Danas radimo novu lekciju a sljedeći sat imate test ! ",rekla sam a onu su uzdahnuli s negodovanjem. "Sigurna sam da ćete ga odlično uraditi!",rekla sam ohrabrujuće.

"A sad da se vratimo na gradivo.Danas ćete saznati nešto o Bezoaru. ",rekla sam prišavši tabli ispisujući tu riječ pri vrhu.

" Bezoar je svakako jedno od najvažnijih tvari kad se radi o otrovima i njihovim protuotrovima. Bezoar je, po definiciji knjige Tisuću čarobnih trava i gljiva, kamen (odnosno otopljeni dijelova kamena pretvorenih u kamenac) koji je izvađen iz trbuha koze, a može Vas spasiti od većine otrova. To bezoar čini izuzetno korisnom i nužnom potrepštinom za svakoga koji strahuje od trovanja. Kao što neki od Vas vjerojatno znaju, za svaki pojedini otrov postoji i njegov protuotrov, ali kako bi ga spravili, moramo znati točno o kojemu se otrovu radi, i koji su sastojci tog otrova, a većina otrovanih ljudi nakon što popiju otrov nemaju vremena spravljati komplicirane protuotrove zato što Vas većina dobro spravljenih otrova mogu usmrtiti već i nekoliko sekundi nakon ispijanja. I stoga bezoar čini gotovo nemoguće; ako ga otrovana osoba proguta odmah nakon konzumacije otrova, njegove posljedice će se u većini slučajeva svesti na minimun, a uskoro i potpuno nestati (to pravilo zaobilaze neke rijetke otrove na koje bezoar nema utjecaja).

VRSTE BEZOARA
Bezoar se dijeli na dvije vrste:

a) Istočni bezoar ili Orientalis
To je vrsta bezoara koja se sastoji od kolestrina,žučnih bojila i stvrdnutih masnoća. Stavljen na plamen, istočni bezoar bi izgorio bez ostataka šireći miris sličan ambri; trljanjem od podlogu ostavljao bi žućkast trag, a osnovna mu je boja maslinasta.Što je kuglica bezoara bila tvrđa i veća, to mu je i cijena bila veća.

b) Zapadni bezoar ili Occidentalis
Zapadni bezoar se sastoji od soli kalcija i magnezija, te fosforne kiseline, što su potvrdile brojne kemijske analize. Zapadni bezoar, vjeruje se zbog njegove soli, nije na plamenu potpuno izgarao.

POVIJEST BEZOARA
Riječ bezoar potječe od perzijske riječi padzahr, što u doslovnom prijevodu znači zaštita od otrova. Treba još spomenuti da su se bezoaru još u davnoj prošlosti prepisivale razne moći te su o njemu napisane mnoge rasprave. Prvi su ga koristili Arapi, a ime potječe iz Perzije, kako sam već objasnila."

"To bi bilo to za danas. Ne zaboravite se pripremati za test ! Doviđenja",rekla sam i izišla.
[Vrh] Go down
Emmeline Belikov
Profesorica napitaka i drevnih runa
Emmeline Belikov


Broj postova : 134

Info o vještici/čarobnjaku
Posebne vještine:
Poznavanj magije:
Učionica za drugu godinu. Left_bar_bleue100/100Učionica za drugu godinu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Novci:
Učionica za drugu godinu. Left_bar_bleue2000/30000Učionica za drugu godinu. Empty_bar_bleue  (2000/30000)

Učionica za drugu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za drugu godinu.   Učionica za drugu godinu. Emptyčet tra 14, 2011 10:47 pm

Test!

1.Šta su biljke u napicima?
2.Gdje se koriste?
3.Šta svaka biljka posjeduje?
4.Zašto su biljke korisne u magiji ?
5.Koje se biljke često koriste u napicima?
6.Mandragora!
7.Pepermint!
8.Jedić!
9.Šta je Bezoar?
10.Gdje se koristi i čemu služi?
11.Koliko vrsta bezoara postoji?
12.Nabroj ih !
13.Orientalis!
14.Occidenalis!
15. Od koje riječi potiče riječ Bezoar i šta znači?
16.Reci nešto o povjesti bezoara!
17.Koji su narodi prvi koristili bezoar?

~Odgovore mi šaljite u PM !
[Vrh] Go down
Sponsored content





Učionica za drugu godinu. Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za drugu godinu.   Učionica za drugu godinu. Empty

[Vrh] Go down
 
Učionica za drugu godinu.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za prvu godinu
» Učionica za drugu godinu
» Učionica za drugu godinu
» Učionica za prvu godinu.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
The Wizardring World :: Čarobni napici.-
Forum(o)Bir: